o mne a o nás, jeden je začiatok, dva sú príbeh a my sme firma MAKROMONT s.r.o.

Míľniky

2022

Nadviazanie spolupráce so Slovenskou Technickou Univerzitou v Bratislave v oblasti IT.

2015

Začala prezentácia amatérskej činnosti, vznikol Youtube kanál. Staňte sa odberateľom, prípadne zanechajte prosím odkaz formou komentáru, prípadne označte video, ktoré sa páči.

2014

Pre potreby zverejňovania teoretických a praktických poznatkov, spoločnosť Makromont vytvorila obchodnú značku MonteWeby®,  Jej činnosť je smerovaná na oblasť výroby webstránok. Takto sa otvorila svetu online.

2013

Vedenie firmy preberá elektrotechnický inžinier Róbert Lupták mladší. Spoločnosť tak bola pretransformovaná a rozšírená do dvoch vetiev – elektrotechnická a informačné technológie. Darí sa už viac ako 10 rokov vytvárať rôzne projekty – malé i väčšie.

2006

Vzniká spoločnosť s ručením obmedzeným s názvom Makromont, založená Róbertom Luptákom. Otec, ktorý ma od malička viedol k elektrotechnike i keď šiel neskôr cestou v stavebníctve, preto je v názve slovo makro, ktoré firma dostala od montážnych prác materiálu Makrolon (dnešný exolon, na prístrešky a pod.). Firma sa v počiatočnom čase venovala  najmä stavebnej činnosti.

Vzdelanie

Katedra Rádioelektroniky

Slovenská technická univerzita v Bratislave, Fakulta elektrotechniky a informatiky
2000 – 2006

Odbor Telekomunikácie

Stredná priemyselná škola Handlová
1996 – 2000

Jazyky

slovenský, nemecký, anglický
aktívne
španielsky, ruský
pasívne

Špecializácia

K hlavnej činnosti patrí oblasť  elektrotechniky a elektroniky. 

Vývoj zabezpečovania ochrany automobilov proti krádeži, biometrické snímače, impulzné napájacie zdroje, tzv. PSU – Power Supply Unit najmä pre počítače, typu AT a ATX a neposlednej rade audio technike – nízkofrekvenčné Hi-Fi a výkonové zosilňovače triedy AB (čisto analógové s veľkou efektivitou bipolárnych tranzistorov a účinným symetrickým napájacím zdrojom pre čo najlepší prechod prenášaného signálu nulou v spektre počuteľnosti) a typu D (digitálne na báze impulzov a prevodníkov A/D, D/A s vysokokvalitným výstupným filtrom).